środa, 6 sierpnia 2014

Warsztaty z OLYMPUS i Kingą Paruzel


Jako, że uwielbiam wygrywać w konkursach, biorę udział w ich niezliczonej liczbie :) W jednym z konkursów organizowanych przez serwis ZBLOGOWANI, zadanie było następujące : przygotować nietypowe danie z grilla :) Jak nietypowe to mi od razu na myśl przyszedł deser z grilla i tego trzymałem się do końca :))Hotel do którego zostaliśmy zaproszeni, prezentował się wspaniale ! Jest położony z dala od zgiełku wielkiego miasta, a dojechać do niego wcale nie tak trudno :)
Hotel Czarny Las w Woźnikach został wyróżniony w najnowszym przewodniku Magdy Gessler " 101 restauracji i hoteli w Polsce" więc, byłem jeszcze bardziej podekscytowany :))

JAk sami widzicie widoki są niesamowite !!! A wiecie że zrobiłem te zdjęcia aparatem Olympusa Om-D E-M1 ! Jest genialny, zobaczcie na te kolory, na wszystkie idealnie ostre szczegóły :) Ten właśnie aparat dostalem od firmy Olympus na czas warsztatów, ale także na cały wieczór i ranek, podczas pobytu :)
Tutaj podsyłam Wam link do tego aparatu :

http://www.olympus.pl/site/pl/c/cameras/om_d_system_cameras/om_d/e_m1/index.html


Aparat na pierwszy rzut oka jest super, poręczny, mały, wszystkie " przyciski" na swoim miejscu.
Do aparatu mieliśmy do dyspozycji mnóstwo obiektywów które mogliśmy testować do woli, więc byłem w swoim żywiole ! :)
Posiada on zaawansowany wizjer elektroniczny, czyli pomimo podglądu Live View możemy używać aparatu jak lustrzanki i robić zdjęcia przykładając oko, jest to super opcja dla osób które przyzwyczaiły się do oka w lustrzance- czyli takich jak ja  :) Pomimo że jest to podobieństwo do lustrzanki, Olympsu ten ma 1,3 razy większy pogląd niż w lustrzance ! Kolejną super cechą jest stabilizacja obrazu, która jest bardzo pomocna zwłaszcza dla fotografów kulinarnych, którzy są tak przejęci aby zdjęcie wyszło super, że ręka trzeęsię się niemiłosiernie :) Nie będe Wam mówił kolejnych zalet aparatu, poczytajcie sobie o jego cechach a napewno go pokochacie :)Pierwszą sprawą jaką się zajeliśmy było wysłuchanie wykładu Kingi Paruzel, czyli finalistki MasterChefa, która jest cudowną i bardzo pozytywną osobą :)
Kinga doradziła nam jak robić zdjęcia, jak je stylizować, jak dobierać kolory na zdjęciu i wiele wiele więcej.
KInga przyniosła rónież ze sobą wiele wiele i jeszcze więcej przyborów potrzebnych do fotografi, abyśmy po prelekcji mogli zając się fotografowaniem ! :)

Zaraz po Kindze, mieliśmy krótką przemowe o monitorach EIZO do fotografii. Jest to naprawde cudowna rzecz, ale niestety troche kosztowna : ( Jak już będę zarabiał miliony to sobie kupię ! :)

Kolejną dawką wiedzy, była wiedza o lampach Quantuum, których cena nie jest wygórowana a są naprawdę rewelacyjne. Muszę się w takie zaopatrzyć na zime ! :)
No i wkońcu przyszła pora na fotografowanie ! Zobaczcie na efekty mojej fotografi, przy pomocy Kingi i całej ekipy z warsztatów :)


A na koniec zdjęcie z testowania aparatu Olympus wersja HARD hahaha :)
NA koniec chciałbym podziękować :
- firmie Olympus
- firmie Eizo
-firmie Quantuum
- internetowemu sklepowi - http://fotozakupy.pl/
- Kindze Paruzel, za wspaniałą atmosfere i wiele cennych rad :)

A na koniec było ognisko :)

2 komentarze: