poniedziałek, 10 lutego 2014

#39 Basia Ritz & Damian- Królik w sosie śmietanowo - pieczarkowym


Wiecie co ? Postanowiłem sobie kolejne wyzwanie- nauczyć się robić królika ! Tak aby mięso wyszło idealnie miękkie i soczyste :)

Mięso królika smakuje podobnie do kurczaka ;) Ale musi się gotować zdecydowanie dłużej niż kurczak.
                                      
Kupiłem królika w całości i pierwsze zadanie jakie powstało to trybowanie. Ale na szczęście filmiki na yt są mega pomocne :)

Królika gotuje się długo aby był taki jak wcześniej opisałem. I o dziwno w każdym przepisie który czytałem królik jest duszony w winie - czy to białym czy czerwonym . Tutaj w przepisie jest wino białe, przez co królik nie zmienia swojego koloru :)
                                      
Sos który powstaje z naszego gotowania jest pyszny- i użyłem go dzisiaj do ragout z królika :) Ale o tym w następnych postach :)

W oryginalnym przepisie są prawdziwki, świeże prawdziwki, no niestety ale nie ma ich w tym czasie dostępnych, dlatego pieczarki musiały mi wystarczyć :)
                                         

2 komentarze:

  1. Moim zdaniem królik w smaku różni się bardzo od kurczaka. Królik jest zdecydowanie delikatniejszy, po prostu inny. Sama go nie robiłam, ale mój tata często robi i mimo że nie powie co przygotował to od razu czuję że to królik:) Może jestem jakaś wrażliwa :P

    OdpowiedzUsuń
  2. Ja również wyczuwam różnicę w smaku królika a kurczaka, ale mimo wszystko i tak musiało być pyszne ! :)

    OdpowiedzUsuń